• Powiatowa Poradnia
    Psychologiczno-Pedagogiczna
    w Koszalinie
    Rejon działania Poradni obejmuje przedszkola, szkoły i placówki
    oraz dzieci uczęszczające do przedszkoli i szkół z terenu gmin Powiatu Koszalińskiego.

O nas

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koszalinie jest placówką oświatową, oferującą specjalistyczną pomoc psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną dzieciom, młodzieży, rodzicom oraz nauczycielom z przedszkoli, szkół i placówek z rejonu gmin Powiatu Koszalińskiego.

PORADNIA REALIZUJE SWOJE ZADANIA POPRZEZ:

• diagnozowanie dzieci i młodzieży,
  • udzielanie dzieciom i młodzieży oraz rodzicom bezpośredniej pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
  • realizowanie zadań profilaktycznych oraz wspierających wychowawczą i edukacyjną funkcję przedszkola, szkoły i placówki,
  • organizowanie i prowadzenie wspomagania przedszkoli, szkół i placówek w zakresie realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

PORADNIA PROPONUJE:

Dla dzieci i młodzieży:

• indywidualne i grupowe zajęcia terapeutyczne dostosowane do stwierdzonych zaburzeń i dysfunkcji,
  • indywidualną terapię w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWRD),
  • zajęcia
    • psychoedukacyjne
    • profilaktyczne
    • integracyjno
    • adaptacyjne,
  • zajęcia aktywizujące do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu.

Dla rodziców, wychowawców i nauczycieli:

• indywidualne konsultacje i porady,
  • pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych,
  • udział w zajęciach psychoedukacyjnych,
  • udział w grupach wsparcia,
  • prelekcje i wykłady,
  • mediacje i negocjacje,
  • interwencje w środowisku ucznia.

Korzystanie z pomocy Poradni jest dobrowolne i nieodpłatne.

Wizyty nie wymagają skierowań, jedynie wcześniejszej rejestracji telefonicznej lub osobistej.

Pomocy udzielają wykwalifikowani psycholodzy, pedagodzy, logopedzi oraz doradca zawodowy.